Jakość produktów marki Swanson

NASZA MISJA

Jakość, Czystość i Moc

Innowacja Oparta na Nauce

Opracowując swoje produkty, wnikliwie analizujemy najnowsze doniesienia ze świata nauki. Dzięki temu jesteśmy w stanie wprowadzać na rynek innowacyjne produkty.

Czystość i Moc

Kiedy poszukujemy nowych surowców, wybieramy tylko te najlepsze i wyłącznie od zaufanych dostawców. Wyznaczamy naszym kooperantom najwyższe standardy, jak chociażby praktykę niezbędnego testowania.
Weryfikujemy również, czy wszystkie surowce spełniają nasze wysokie standardy ich czystości oraz mocy, przeprowadzając testy w naszych i zewnętrznych laboratoriach. Ten surowy program kontroli jakości ma na celu zagwarantowanie, iż to, co klient widzi na etykiecie, jest zgodne z tym, co znajduje się w opakowaniu.

Zapewnienie Jakości

Nasze zaangażowanie w utrzymanie możliwie najwyższej jakości oferowanych produktów przejawia się w restrykcyjnych procedurach, które identyfikują i szybko rozwiązują potencjalne problemy już na wczesnym etapie ich występowania. Firma Swanson przeszła ponad 480 wewnętrznych kontroli, przeprowadzanych przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków. Jako certyfikowany producent GMP (Dobre Praktyki Wytwarzania) współpracujemy również wyłącznie z dostawcami posiadającymi tenże certyfikat. Partnerzy ci zobowiązani są przejść kilka niezależnych zewnętrznych audytów każdego roku, w tym kontrole Krajowego Systemu Bezpieczeństwa Żywności (NFS). Firma Swanson także może poszczycić się certyfikatem NFS.

Certyfikacja NSF i GMP

Jednym ze sposobów, w jaki pokazujemy nasze zaangażowanie na rzecz jakości i uczciwości w firmie Swanson jest nasza rejestracja w NSF International w zakresie Dobrych Praktyk Wytwarzana (GMP) dla Producentów, Pakowaczy i Dystrybutorów Suplementów. 

Co to jest NSF?

Organizacja publiczna NSF International została założona w 1944 r. jako Narodowa Fundacja Sanitarna (USA). Jest niezależną, akredytowaną organizacją, która opracowuje standardy i testy oraz certyfikuje produkty i systemy. Znak NSF jest uznanym symbolem jego wartości w międzynarodowym handlu na całym świecie i jest respektowany przez agencje nadzoru na szczeblu lokalnym, stanowym i federalnym.

Co ustalają Dobre Praktyki Wytwarzania?

Dobre Praktyki Wytwarzania (GMP) są wytycznymi, które stanowią ramy dla rozwijania systemów jakości, które zapewnią, że produkty spełniają wymagania dotyczące identyfikacji, siły, składu, jakości i czystości. Dobre Praktyki Wytwarzania (GMP) obejmują zagadnienia takie jak m.in. higiena pracowników, czystość obiektów, bezpieczeństwo żywności, praktyki sanitarne, praktyki dokumentacyjne. Przykładamy wielką wagę do tego, żeby nasze Dobre Praktyki Wytwarzania (GMP) były wśród najlepszych w branży i z zadowoleniem przyjmujemy agencję audytu zewnętrznego do sprawdzenia naszych programów jakości w celu zidentyfikowania obszarów, które wymagają poprawy. Wybraliśmy NSF, ponieważ ma ona jedyną akredytowaną Amerykańska Normę Krajową w przemyśle suplementów diety. Aby utrzymać naszą rejestrację w NSF, każdego roku poddajemy się dwóm audytom przeprowadzanym na miejscu.


INNOWACJA OPARTA NA NAUCE

Nasza Filozofia Produktu

Naszym nadrzędnym celem jest dostarczanie możliwie najlepszych produktów na rynku tak, aby zdrowie i zadowolenie naszych klientów było na jak najwyższym poziomie. Na nasz innowacyjny proces składają się:

Nauka

Weryfikujemy badania naukowe, by móc wykorzystywać je w naszych produktach.

Nowe badania

Na bieżąco monitorujemy i oceniamy badania naukowe tak, aby produkty przez nas tworzone były zgodne z aktualną wiedzą, prowadzącą do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Klinicznie poparte składniki

Wykorzystujemy liczne badania nad surowcami, co umożliwia nam starannie wyselekcjonować składniki naszych produktów.

Nowe potrzeby

Obecne i stale rozszerzające się potrzeby naszych klientów, służą nam do opracowania nowych produktów.

Trendy

Odmienne style życia, jak również zróżnicowane oczekiwania konsumentów motywują nas do nieustannego doskonalenia oferowanych przez nas produktów. Stosowane przez nas innowacyjne technologie jak chociażby kapsułki barierowe, pozwalają łączyć ze sobą surowce dla większej wygody odbiorców naszych suplementów.

Kwalifikacja wytwarzania i dostawcy

Firma Swanson Health Products korzysta, oprócz naszych wewnętrznych możliwości produkcyjnych, z wielu zewnętrznych dostawców w celu zapewnienia naszym klientom dużego wyboru produktów o wysokiej jakości i korzystnej cenie.

W jaki sposób wybieramy naszych dostawców

Nasz proces kwalifikacji dostawców został opracowany tak, aby zapewnić, że współpracujemy tylko z dostawcami dbającymi o najwyższą jakość w celu dostarczania nam surowców i wyrobów gotowych. Przed zatwierdzeniem dostawcy, wymagamy, aby dostawca dostarczył nam szczegółowy przegląd swojej organizacji, swoich poglądów na rolę, jaką jakość odgrywa w jego organizacji, oraz dokumentację, taką jak standardowe procedury operacyjne, wyniki testów i wyniki zewnętrznych audytów.

Nasz zespół ds. Zapewnienia Jakości sprawdza tę dokumentację, aby zapewnić, że spełnia ona nasze rygorystyczne standardy oraz przeprowadza również obszerne badanie firmy, szukając skarg, wycofań, opinii i innych informacji aby ustalić, czy dostawca cieszy się dobrą opinią. Wreszcie, wszyscy dostawcy gotowych wyrobów muszą się poddać audytowi


Nasze suplementy badane są także przez Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne - zarówno pod kątem zawartości substancji aktywnych, jak też prawidłowego oznakowania opakowań.